Вирішені проблемні питання
- Введення вивізного (експортного) мита на насіння соняшнику (1999 рік).
- Збереження дії вивізного (експортного) мита на насіння соняшнику (1998–2014 роки).
- Відмінено застосування копій сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання відповідності), захищених голографічними знаками з введенням порядку позначення їх реєстраційних номерів у супроводжувальних документах на товар, призначений для реалізації у роздрібній торгівлі (2004 рік).
- Не допущено підвищення тарифів на перевезення залізничним транспортом стратегічно важливих видів продовольства, зокрема, шроту та макухи (2005 рік).
- Залишено за Укрзалізницею функції по виконанню робіт із дезінфекції, дезінсекції та дератизації порожніх вагонів та контейнерів, призначених для перевезення харчових продуктів та продовольчої сировини, без перекладання фінансових витрат на підприємства, які відвантажують продукцію і сплачують за послуги по забезпеченню їх відповідно підготовленими транспортними одиницями (2005 рік).
- Скасування квотування та ліцензування експорту олії соняшникової та насіння соняшнику (2008 рік).
- Відновлення експорту олії соняшникової з України до Європейського Союзу, завдячуючи розробці та впровадженню прозорої системи контролю олії соняшникової, призначеної на експорт з метою попередження її забруднення (2008 рік).
- Відновлення своєчасної видачі висновків щодо екологічного контролю за транскордонним перевезенням продукції (2010 рік).
- Вилучення із Порядку видачі сертифікату якості зерна і продуктів його переробки шроту та макухи (постанова КМУ від 01.03.10 № 262).
- Відмінено методологічні роз’яснення Держмитслужби України щодо вмісту олії у продукції переробки соняшнику, що дало можливість уникнути затримок митного оформлення і простою транспорту з лушпинням соняшниковим гранульованим на експорт (2013 рік).
- Не допущено зупинки експорту соняшникової олії з України до ЄС в результаті прийняття на звернення асоціації «Укроліяпром» постанови Головним державним санітарним лікарем України «Про внесення змін до Порядку видачі Сертифікату Здоров’я на імпортовану до Європейського Співтовариства соняшникову олію, що виробляється або відправляється із України» з врахуванням змін, які відбулися в результаті реформування Держсанепідслужби України (2013 рік).
- Уточнення Переліку посадовців, уповноважених на підписання Сертифікату Здоров’я на імпортовану до країн Європейського Співтовариства олію соняшникову, вироблену в Україні, та зразки їх підписів, а також доповнення Переліку таким чином, щоб на територіях, де розташовані підприємства-виробники-експортери олії соняшникової та термінали, право надання підпису надавалось не одному посадовцю, а була їх взаємозамінність (2013 рік).
- Недопущення запровадження вивізного(експортного) мита на олію соняшникову (2011 рік).
- Відновлення поставок шроту (макухи) у зерновозах парку Укрзалізниці до країн СНД та Балтії (2012 рік).
- Скасування (2012) та недопущення реєстрації зовнішньоекономічних контрактів щодо експорту олії соняшникової на Аграрній біржі.
- Неодноразове ініціювання асоціацією «Укроліяпром» на урядовому рівні розгляду питання про необхідність забезпечення своєчасного відшкодування ПДВ експортерам олійно-жирової продукції.
- Отримання дозволу від Укрзалізниці на перевезення шроту(макухи) у зерновозах як в межах України, так і на експорт (щорічно).
- Сприяння підприємствам олійно-жирової галузі у затвердженні/погодженні в Мінагрополітики України норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів (щорічно).
- Збереження дії ДСТУ 4694:2006 «Соняшник. Олійна сировина. Технічні умови».
- Відновлення експорту шроту соняшникового до Республіки Білорусь (2013 рік).
- Подолання певних непорозумінь щодо видачі фітосанітарних сертифікатів на олію соняшникову при її експорті до Китаю (2013 рік).
- Скасовано обов’язкову сертифікацію 1–24 груп продукції УКТ ЗЕД з наданням їй статусу добровільності.
- Вилучення олійнодобувних підприємств із переліку, на який розповсюджується дія постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від впровадження господарської діяльності із зберігання зерна та продуктів його переробки та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекцією сільського господарства України» (постанова КМУ від 06.03.13 № 191).