Про обмеження вмісту транс-ізомерів в харчових продуктах

14 січня 2021

Міністерство охорони здоров'я України затвердило наказ від 16.07.2020 року № 1613 „Про затвердження Правил додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів”, який зареєстрований в Мінюсті України 16.09.2020 року № 891/35174.

У цьому наказі зазначено, що харчові продукти, які відповідають вимогам, що діяли до набрання чинності цього наказу, але не відповідають його вимогам, можуть ввозитися, вироблятися та/або вводитися в обіг протягом трьох років, тобто перехідний період становить три роки. У цьому наказі наведене визначення трансжирних кислот.

У п'ятому розділі „Додавання інших речовин”, у пункті два зазначено, що вміст трансжирних кислот не природного походження у харчових продуктах, призначених для кінцевого споживача, не повинен перевищувати два грами на сто грам продукту (або не більше 2%).

У пункті три зазначено, що оператори ринку, які постачають харчові продукти, що не призначені для кінцевого споживача (тобто жири кондитерські, для хлібопекарської та молочної промисловості) повинні надавати іншим операторам ринку інформацію про вміст трансжирних кислот природного походження (промислового).