Цінова ситуація

18 серпня 2021

Олійно-жирова галузь України експортноорієнтована, на внутрішньому ринку споживається до 10% від загального виробництва олії соняшникової в Україні.

У торговельній мережі олія соняшникова присутня у широкому асортименті та в обсягах, що задовольняють потреби населення. Дефіциту олії соняшникової
не спостерігається.

Підприємства олійно-жирової галузі України проводять зважену цінову політику, забезпечуючи першочергові поставки олії соняшникової у торговельну мережу.

За даними Держстату України, починаючи з червня поточного року, вперше за весь поточний маркетинговий рік спостерігається зниження відпускних цін на олію соняшникову її виробниками. Зокрема, у порівнянні з травнем поточного року відпускні ціни підприємств на олію соняшникову нерафіновану знизились на 3,1% рафіновану – на 5,5%. У липні поточного року. Відпускні ціни підприємств знизились (проти травня) на олію соняшникову нерафіновану – на 4,2%, рафіновану – на 9,2 %. Проти червня поточного року відпускні ціни підприємств знизились на олію нерафіновану - на 1,2%, рафіновану – на 4,0%.


За даними Держстату України споживчі ціни на олію соняшникову у липні поточного року (по відношенню до червня поточного року) знизились на 0,34%.

Індекс споживчих цін поточного року на олію соняшникову (до попереднього місяця) склав 99,3%. Така тенденція спостерігається вперше за весь 2020/21 маркетинговий рік.


У торговельній мережі олія соняшникова присутня у широкому асортименті та в обсягах, що задовольняють потреби населення. Дефіциту олії соняшникової не спостерігається.